Döviz Kurları
T.C. M.B. Al Sat
USD USD 2.685 TL 2.6898 TL
EURO EURO 2.9982 TL 3.0036 TL
STERLIN GBP 4.2114 TL 4.2333 TL
ISVICRE FRANGI CHF 2.877 TL 2.8955 TL
AVUSTRALYA DOLARI AUD 2.0567 TL 2.0701 TL
DANMARKA KRONU DKK 0.40129 TL 0.40327 TL
ISVE KRONU KRONU SEK 0.32405 TL 0.32741 TL
KANADA DOLARI CAD 2.1637 TL 2.1735 TL
KUVEYT DINARI KWD 8.8326 TL 8.9482 TL
SUUDI ARABISTAN RIYALI SAR 0.71595 TL 0.71595 TL
NORVEC KRONU NOK 0.34 TL 0.34228 TL
JAPON YENI JPY 2.1893 TL 2.2038 TL
İsTaTisTiK

Warning: Creating default object from empty value in /home/cesmenet/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 77

Warning: Creating default object from empty value in /home/cesmenet/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 83

Warning: Creating default object from empty value in /home/cesmenet/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Üyeler : 9
İçerik : 12
İçerik Tıklama Görünümü : 349229
Rehberden Seçmeler
ÇEŞME HAMAMI
RENT A CAR İZMİR ÇEŞME
CAM & KATLANIR CAM SİSTEMLERİ ÇEŞME
Bronz Net & Bilgisayar
AiLE KURU TEMIZLEME
GÜVEN KURU TEMIZLEME
OTO YIKAMA SERVİSİ
DOST PİDE & PİZZA
ÇEŞME KÜLTUR VE SANAT MERKEZİ
MAVİ TATİL KÖYÜ
Çeşme ılıca kumsalı

Ilıca Plajı :

Ilıca Plajı , Türkiyedeki mavi bayraklı plajların başında gelir . Su ısısı nedeniyle sezonu en erken burası açar Çeşmede . Ben sizlere Sheraton otelinin sağ tarafındaki plajları öneririm Olağanüstü güzel bir deniz ve kumsal . Özellikle çocuklu aileler için denize uzun bi mesafe sığ kalması büyük rahatlıktır . Kumsalın güzelliği için çocuklar için bulunmaz bir nimettir.

Küçük öneriler : yüksek sezonda Çeşme tatilinizde Ilıcaya Hafta içi bir gününüzü ayırın , çünkü haftasonları çok kalabalık oluyor İzmire yakınlığı nedeniyle ayrıca halk plajları olması buranın talebini daha da arttırıyor . Denizin içinden termal su çıkan Yıldız burnuna uğramayı da ihmal etmeyin ..

BOYALIK KOYU :

Yaklaşık 5 Km. uzunluğunda çok güzel plajlara sahip bir koydur. Ilıca plajının karakteristiklerini gösteren bu koy, bugün Çeşme`nin en hızlı gelişen turizm alanlarından biridir. Koyun orta kısmında yer alan Kalem Burnunun karayla birleştiği yerde, yapıldığı yıllarda Türkiye`nin en büyük ve en modern konaklama tesislerinden biri olan ALTINYUNUS TATİL KÖYÜ ve Marinası bulunmakta olup köyün tüm doğal zenginliklerini turistin hizmetine sunmaktadır. Bu koyun kuzey rüzgarlarına kapalı en sakin plajı SAKİN DENİZ (Ayayorgi) plajıdır. Kıyısındaki lokantaları ve kamp yerleriyle gerçekten sakin ve dinlendirici bir köşedir.Kıyısındaki lokantaları ve kamp yerleriyle gerçekten sakin ve dinlendirici bir köşedir.

ŞİFNE-BÜYÜK LİMAN :

Ilıca plajı merkez olmak üzere kuzeydoğu yönünde Şifne`ye kadar uzanan kıyı bandı, güzel plajları ve kaplıcalarıyla değerli bir merkez oluşturur. Büyük Liman, Paşa Limanı koyları, turistik tesislerin, kamp alanlarının ve toplu yazlık konutların toplandığı bir yerdir. Şifne, kaplıcalarıyla ünlü bir merkez olup, çok sayıda temiz ve düzenli pansiyon hizmet vermektedir. Ilıca merkezine yaklaşık 5 Km. uzaklıktaki bu önemli turizm merkezine ulaşım Ilcadan sağlanır.

Paşa Limanı :

Müthiş bir yer ancak bir o kadar da reklamı fazla yapılmamış , belki paşalar var diye  . Deniz ısısı çok ieal temiz ve dalgasız . Geçtiğimiz dönemde orada Fontana beach club vardı ancak bu yıl yok . Ama Aqua yı da mutlaka ziyaret etmelisiniz .

Buranın bir özelliği ise akşam saatlerinde partiler olması ve gece de bu sıcak havuzun kullanılmasıdır . Termal bir havuz olan Aqua 50 yi aşkın mineral içeren ve suyun ısısı 38 C yi bulan Aqua havuzu denize dökülüyor . Mavi bayraklı bir denizs olan Paşa limanında buluna Aquanın taze sıkılmış meyvelerden yaptıkları kokteyleri meşhurdur.

Altın Kum :

Çeşme merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta , eşi bulunmaz güzellikte deniziyle , Maldiv adalarını andıran muhteşem bir yerdir. Altın kum benim en favori yerimdir hatta oraya aşık olduğumu bile söyleyebilirim . Denizi soğuktur ama muhteşemdir. Ağustos ayı itibari ile ekim sonuna kadar ise deniz ısısı normale ulaşır . Burada çeşitli beach clublar ve cafeler vardır . Benim düzenli olarak gittiğim yer Ramo’nun yeridir . Burada yiyecek içecek fiyatları uygun olup günü fazla hırpalanmadan geçirmeniz mümkündür. 2 şezlong ve 1 şemsiyenin günlük fiyatı 15 TL dir. Yiyecek içecekler ise kabul edilebilir fiyatlardadır. Aşağıda Ramonun yerinin fotğraflarını göreceksiniz. Beach club sevenler için ise biraz sonra kum beach ve benzeri plajlar var ancak bizim buradaki amacımız ekonomik güzel yerleri size önermek . Cafe Ramo ismi yüzünden İtalyan tarzı gibi görünsede , sahibi Ramazan Bey in işlettiği şirin mütevazi bir yer . genelde turistler ve aileler tercih ediyor . Izgara köftesi çok güzel ve her zaman demli çayı var.

ÇİFTLİKKÖY VE PIRLANTA PLAJI :

Çeşme ilçe merkezinin güney ve güneybatısında yer almaktadır. Bu yörenin en önemli plajları PIRLANTA-TURSİTE ve ALTINKUM plajlarıdır. Kaliteli Motel ve pansiyonlarıyla çok sayıda turisti ağırlayabilecek kapasiteye sahiptir. Ayrıca kamping yapmak için uygun alanlar vardır. Çeşme bölgesinde hakim olan kuzey rüzgarlarına kapalı bulunan bu plajlar, Çeşme ilçe merkezine yaklaşık 10 Km. uzaklıktadır.

ÇATAZMAK PLAJI :

Ulaşım Çeşme ilçe merkezinden sağlanır. İlçe merkezine uzaklığı 5 km.`dir.

Dalyan Kocakarı Plajı :

İsmi sizi önyargılı yapmasın , Çeşmenin ayrı bir güzel plajı ise Dalyandaki Kocakarı palajıdır . suyu gerçekten çok güzel ve dinlendircidir . Özellikle mayıs , haziran aylarında sakinliği ise ayrı bir güzeldir . Küçük büfelerin bulunduğu plajda şezlong fiyatları 7.5 TL ile 10 TL arasındadır.

Alaçatı ve tabiki de Babylon

Alaçatı merkezden 3 km uzaklıkta olan plajlarının içinde en iyisi Babylondur . Alaçatı da hem plajının güzelliği hemde servisinin müthişliği ile en iyi plajı , benim için Babylondur. Kavunlu frozen ın tadını özlemedim değil. Gün içinde çalan Latin müzikleri ve otantik havası, mekanın temizliği, servis elemanlarının kaliteli oluşu ayrı bir rahatlık. Akşamları da eğlence mekanı olabilen babylon yaz sezonunda çeşitli konserlerde düzenlemekte. Geçen sezon fiyatları hafta içi 20 TL haftasonu ise 30 TL idi. Ama bu paranın değdiğini kesinlikle söylebilirim.

SEASIDE Alaçatı :

Alaçatı da farklı bir başarılı işletme ise sea side dır . Servisi gerçekten çok iyidir , deniz tabiri caiz ise çivi gibidir .

Ayayorgi Koyu :

Çeşme merkezine 1 km uzaklıkta muhteşem bir koydur. Buradaki beach club lar gündüzleri plaj akşamları ise gece klübüdür . Granada , Sole-Mare , Shina ve Paparazzi adlı mekanlar bulunmaktadır . Benim bunların içinde en rahat ettiğim mekan servisi nedeniyle Paparazzi dir . Sole- Mare mekan olarak biraz daha güzeldir ama Paparazzi deki ilgi beni mutlu ediyor . Bu plajların girisleri şu an 20 TL ancak sezonda sanırım 30 TL olacak . Paparazzi nin bir olumlu yanıda giriş parası ödediğiniz kadar içeride tüketim hakkına sahipsiniz . Diğerlerinde ise 1 ,çecek hakkınız var . Shina ise fiyat olarak bunlardan biraz daha uygundur geçen sezon hafta içi 15 TL , haftasonu ise 20 TL idi . Granada beach ise Ayayorgi koyuna vardığınızdaki ilk beach club dır . Burası çok düzenli ,temiz ve lüks görünüyor fakat hiç ziyaret etmedim şu ana kadar .

ILDIRI :

Antik Erythria kentinin bulunduğu Ildırır ve yöresi, doğal plajları ve kamp alanlarını bakımından kampçılar için ilginç, bir yöredir. Çeşme ilçe merkezine 22 km. Ilıca`ya 15 km. uzaklıktaki bu tarihi ve doğal zenginliklere sahip yöreye ulaşım Şifne`den sonra stabilize bir yolla yapılmaktadır.

DALYAN VE SAKIZLI KOY :

Çeşme yarımadasının kuzey kıyılarında yer alan bu turistik merkezler, tipik balıkçı mahallesi, evleri, limanı, plajları ve insanlarıyla Ege yaşantısının ve doğal güzelliklerinin toplandığı bir yöredir. Bu yöre, Çeşme ilçe merkezine 4 Km. uzaklıktadır. Dalyan köyde çok sayıda kaliteli pansiyon yerli ve yabancı turistlerin hizmetindedir.

Pırlanta Plajı:

Çeşme’den 10 kilometre uzaklıktaki Çiftlikköy’de bulunan Pırlanta Plajı hiç kesilmeden kuvvetli ve sabit esen rüzgarı ve dalgalarıyla meşhurdur. Tecrübeli sörfçüler için ideal mekan. Sit alanı olduğundan civara tek çivi çakılamıyor.

Çeşmenin en batısında bulunan Pırlanta Plajı adını pırlanta gibi parlayan kumundan almıştır. Denizin 250 metre boyunca sığ ve sadece pırıl pırıl kum olmasıyla da dünyanın dört bir yanından surfçülerin bu bölgeye gelmesini sağlamıştır.

2000'lerde ise plaj, yeni milenyumun en yeni ekstrem sporu olan Kitesurf ve kitesurfculerin de yeni merkezi oldu. Rüzgar sörfüne benzer yanlarından dolayı da pekcok rüzgar sörfçüsünün başladığı bu spor ile Pırlanta Plajı bu konuda dünyanın en önemli merkezleri arasına girdi..

Pırlanta Plajı’nda bulunan surf tesisi Kitesurfbeach, Uluslararası Kitesurf organizasyonu (IKO) nun Türkiye’deki sertifika veren okulu ve sadece sertifikalı öğretmenler ile eğitim veriliyor.

Windsurf ve Kitesurfçülere çevre otellerde konaklama, kamp ve karavan imkânı tanıyan Pırlanta Plajındaki tesislerde, ayrıca seyretmeye gelenler için de bir cafe, yüzme ve güneşlenme alanları yer alıyor.

EŞEK ADASI :

Eski adıyla "GONİ" olarak bilinen günümüzün Eşek Adası Çeşme`den yatlarla bir saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için ideal bir yerdir. Doğal konumu itibariyle kuzey rüzgarlarına kapalı olan koylarında sualtı ve su üstü sporları yapmaya çok elverişlidir. Adanın tamamı maki ile kaplıdır ve üzerinde yaşayan eşeklerin yaşayabilmesi için rüzgarla çalışan bir tatlı su kuyusu bulunmaktadır. Bahar aylarında yolunuz düşerse sizleri yaban nergisleri, katır tırnakları ve kekiklerin sarhoş eden kokusuyla karşılaşırsınız. Ada tamamen turistik amaçlara hizmet etmekte olduğundan ve Milli Parklar kapsamında olduğundan gece konaklaması mümkün değildir. Adanın hemen yanında bulunan Karaada, doğal bir akvaryum görünümünde olan Mavi Koy sizi büyüleyen bir uğrak yeri olacaktır...

Son Güncelleme (Cuma, 05 Mart 2010 15:42)

 
Ne Nerede